synergy studio

Projektowanie stron mobilnych, czyli jakich?

W tym artykule dowiesz się co oznacza, że strona internetowa jest mobilna? Jakie korzyści przynosi projektowanie stron mobilnych i ich optymalizacja pod kątem urządzeń typu tablet lub telefon komórkowy?

Co to znaczy, że strona internetowa jest mobilna?

Strona internetowa jest mobilna, gdy została zoptymalizowana i dostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Mówi się wówczas, iż  strona jest responsywna, czyli automatycznie dostosowuje swój wygląd i układ w zależności od przekątnej ekranu, a dokładnie jego rozdzielczości, aby zapewnić użytkownikom optymalne doświadczenie przeglądania bez konieczności przewijania poziomego lub powiększania. Kiedy strona internetowa jest mobilna, wszystkie elementy, takie jak tekst, obrazy, przyciski i menu, są odpowiednio dostosowane, aby były czytelne i łatwe do nawigacji na mniejszych ekranach.

Projektowanie stron mobilnych
Doświadczenie użytkownika strony mobilnej

Doświadczenie użytkownika

Coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, do przeglądania internetu. Strony internetowe, które są łatwe do przeglądania na urządzeniach mobilnych, są lepsze w odbiorze. Użytkownicy mobilni często przeglądają strony internetowe w czasie przemieszczania się i w różnych sytuacjach, w których potrzebują szybkiego i łatwego dostępu do informacji. Jeśli Twoja strona nie jest zoptymalizowana potencjalni klienci mogą mieć trudności z wygodnym przeglądaniem i nawigacją, co może zniechęcić ich do interakcji z Twoją firmą. Projektowanie responsywnej strony internetowej pozwala dotrzeć do większego grona użytkowników mobilnych i zapewnić im pozytywne doświadczenie przeglądania.

Czy projektowanie stron mobilnych ma wpływ na seo?

Projektowanie mobilnych stron internetowych to nie tylko kwestia wygody użytkowników, ale także wpływu na pozycjonowanie. Wyszukiwarki, jak i internauci preferują strony internetowe, które otwierają się szybko i są "mobile friendly". Chociaż prędkość ładowania nie jest najistotniejsza, tak również może mieć wpływ na pozycjonowanie.  Użytkownicy mobilni często korzystają z wolniejszych połączeń internetowych, dlatego źle wyświetlająca się lub wolno działająca strona zniechęca do dalszego przeglądania co wpływa na współczynnik odrzuceń. Wyszukiwarki takie jak Google czy Bing na podstawie wielu czynników mierzą jakość strony w wersji mobilnej oraz desktopowej.  Prędkość ładowania strony  możesz sprawdzić jednym z popularnych narzędzi jakim jest Page Speed Insights.

prędkość ładowania strony

Strony mobilne i seo
Copyright © Synergy Studio. Wszelkie prawa zastrzeżone.
arrow-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram